Skip to content
Brak miejsc
Wrzesień

Scrum Master Wrocław

Dwudniowe intensywne szkolenie z warsztatami

Centrum konferencyjne, Wrocław

od PLN netto


CO OTRZYMASZ OD NAS na szkoleniu

 • Certyfikat

  Nasze szkolenie to pełne przygotowanie do egzaminu Professional Scrum Master I z organizacji Scrum.org, po którym otrzymasz upragniony certyfikat.
 • Sprawdzona metodyka

  Stosujemy innowacyjne metody nauczania. Gwarantujemy Ci, że nie będziesz się nudził, a trudne tematy przekażemy Ci w jasny i zrozumiały sposób.
 • Małe grupy szkoleniowe

  Dbamy o was: szkolenie jest prowadzone przez 2 trenerów i odbywa się w komfortowym centrum konferencyjnym. Zapewniamy lunch dwudaniowy, a podczas zajęć zdrowy poczęstunek, kawę, herbatę oraz zimne napoje.
 • Wsparcie po szkoleniu

  Jako praktycy wiemy, że Scrum jest łatwy do zrozumienia oraz trudny do opanowania. Możecie więc na nas liczyć również po szkoleniu.
 • Praktyka

  Prowadzący to przede wszystkim praktycy, którzy dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem w stosowaniu Scruma. Tego nie dowiesz się z książek.
 • Symulacja oraz warsztaty

  Autorskia symulacja podczas których praktycznie zastosujesz poznane techniki oraz nauczysz się radzić sobie z najczęstszymi problemami w projektach.
 • Materiały szkoleniowe

  Każdy uczestnik otrzyma od nas karty do planning pokera oraz Przewodnik po Scrumie. Wyślemy do Ciebie też maila podsumowującego szkolenie, gdzie znajdziesz materiały prezentowane przez trenerów.
 • Elastyczna cena

  Podstawowa cena za dwudniowe szkolenie wynosi PLN. Udzielamy rabatu przy zakupach grupowych i dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Jeśli chcesz przystąpić do egzaminu PSM I to do ceny należy doliczyć kwotę 150 USD za certyfikację w Scrum.org. Podane ceny są cenami netto (+23% VAT).

Beata, Scrum Master

“Szkolenie pełne przykładów z życia, pozwalające doświadczyć i zrozumieć zwinność. Przed szkoleniem obawiałam się, że wybierając praktyków a nie teoretyków będę miała problemy z egzaminem, ale nie miałam :) Polecam wszystkim :)”

Jakub, Specjalista IT

“Bardzo wartościowe szkolenie Scrum Master. Konkretne informacje i wiedza na przykładach z żywych organizacji i faktycznych doświadczeń specjalistów oraz świetne warsztaty praktyczne pomogły mi zrozumieć i poczuć na czym polega Scrum.”

Adam, Inżynier Produktu

“Chciałem podziękować ponownie za szkolenie i pochwalić się, że udało się przejść pozytywnie przez egzamin. W dużej mierze dzięki szkoleniu. Oczywiście przygotowanie samodzielne i lektura Scrum Guide była niezbędna, jednak w trakcie egzaminu widziałem, że większość wykorzystanej wiedzy pochodzi ze szkolenia.”

Więcej opinii o naszych szkoleniach znajdziesz tutaj i tutaj.

Koszt szkolenia

Cena zawiera: Dwudniowe szkolenie stacjonarne. Materiały drukowane: plakat scrumowy, karty do planning pokera, plansze do retrospektywy. Materiały poszkoleniowe: szczegółowe prezentacje i przydatne linki. Wsparcie trenerów po szkoleniu. Lunch dwudaniowy oraz przerwy kawowe i przekąski. 10% rabatu na nasze kolejne szkolenia i warsztaty.

PLN + 23% VAT

RABATY: 7% rabatu przy jednoczesnym zakupie 3 lub więcej miejsc na szkolenie - z kodem wiecejtotaniej2019 lub 5% rabatu przy jednoczesnym zakupie 2 miejsc z kodem wdwojkerazniej2019. Dla posiadaczy Karty Duża Rodzina udzielamy 10% upustu (jak uzyskać rabat zajrzyj tutaj). Rabaty nie łączą się.


NAJBLIŻSZE szkolenia

Brak miejsc
6-7 Listopad
2019

SCRUM MASTER

Wrocław

Zapisz się
18-19 Grudzień
2019

SCRUM MASTER

Wrocław

Zapisz się
15-16 Styczeń
2020

SCRUM MASTER

Wrocław

Zapisz się
26-27 Luty
2020

SCRUM MASTER

Wrocław

Zapisz się
22-23 Kwiecień
2020

SCRUM MASTER

Wrocław

Zapisz się
27-28 Maj
2020

SCRUM MASTER

Wrocław

Zapisz się

INFORMACJE o szkoleniu

Scrum w praktyce to dwa dni pracy na przykładach z realnych projektów, warsztaty oraz symulacja projektu scrumowego, nagrodzona przez Project Management Institute. To wyłącznie praktycy dzielący się swoim doświadczeniem, pokazujący zaskakujące oblicze skutecznego Scruma. Bo Scrum jest jak noworoczne postanowienia - łatwy do zrozumienia, trudny do wprowadzenia.

Czego możesz się spodziewać na naszym szkoleniu
 • dowiesz się od czego zacząć, aby wdrożyć Scrum'a,
 • nauczymy cię Scruma i pragmatycznego podejścia do jego zasad,
 • sprawdzisz w działaniu najistotniejsze elementy Scruma,
 • odkryjesz jak działają Zespoły oparte na wartościach,
 • dostaniesz solidną porcje wiedzy potrzebną do zdania egzaminu Professional Scrum Master I,
 • zobaczysz, jak można uwolnić kreatywność i ponadprzeciętną wydajność w Zespole,
 • zrozumiesz w jaki sposób możesz pracować lepiej. 

DLA KOGO jest to szkolenie?

Szkolenie adresowane jest do Scrum Masterów oraz do tych, którzy chcą stać się Scrum Masterami, oraz do wszystkich zainteresowanych praktycznym stosowaniem Agile'a i Scruma. Program szkolenia jest zwłaszcza przydatny osobom zaangażowanym w transformacje Agile: m.in. kierownikom projektów, analitykom biznesowym, menadżerom, marketingowcom, właścicielom firm, oraz oczywiście dla członków zespołów wytwórczych i początkujących Product Ownerów (tych bardziej zaawansowanych zapraszamy na Warsztaty dla Product Ownera).

To nie jest warsztat tylko dla osób z IT. Uczestnicy szkolenia to również ludzie z takich branż jak: produkcja przemysłowa, elektronika, marketing, budownictwo, finanse. Za każdym razem dostosujemy formę i język przekazu do grupy szkoleniowej.


ADENDA SZKOLENIA Scrum Master Praktycznie

Dzień 1 (9:00-17:00)
Zwinne projekty
Blok 1

Warsztaty projektowe

Podstawy zarządzania projektami oraz główne problemy występujące podczas pracy projektowej. Identyfikacja wyzwań stojących przed zespołami projektowymi.

Blok 2

Jak działa Agile?

Geneza oraz pryncypia Agile, manifest Agile. Implementacja filozofii Agile na przykładzie Scruma. Wytwarzanie produktu metodykami zwinnymi. Dopracowanie fundamentów Scrumowych: mniej znaczy więcej. Ewolucyjność i empiryzm frameworku Scrum - dochodzenie do własnej metodyki.

Zespół Scrum, Product Owner, Scrum Master
Blok 3

Zespół Scrumowy

Warsztaty i omówienie serca Scruma - ZESPOŁU. Analiza zakresów odpowiedzialności poszczególnych ról, odpowiedź na pytanie DLACZEGO TAK właśnie jest? Migracja ról “tradycyjnych” do ról scrumowych i odwrotnie, Scrum a organizacja. Wartości scrumowe i ich waga przy skutecznym wdrożeniu scruma w praktyce.

Framework Scrum
Blok 4

Artefakty Scruma

Zarządzanie wymaganiami w metodykach zwinnych i Scrumie. Narzędzia i techniki: Rejestr Produktu, priorytetyzacja, Historie Użytkownika, harmonogramowanie, szacowanie wymagań oraz budżetowanie. Sposoby wyceny - dlaczego warto pracować na Story Pointach. Plan projektu i jego nieustanna aktualizacja. Refinement i jego znaczenie w projektach scrumowych. Parametry projektów scrumowych i ich nieustanny pomiar.

Warsztaty Lego Scrum, Scrum Droid
Blok 5

Sesja treningowa

Symulacja projektu zwinnego w celu praktycznego ćwiczenia poznanej wiedzy oraz narzędzi i technik.

Dzień 2 (9:00-17:00)
Sprint Planning, planowanie sprintu
Blok 6

Planowanie w Scrumie

Budowanie planu w projektach zwinnych, reagowanie na zmiany, monitorowanie wykonania planu. Ograniczanie pracy w toku, ograniczanie multitaskingu, skupienie na celu sprintu i projektu. Zwinne narzędzia i techniki przydatne w procesie planowania pracy.

Sprint Review, Sprint Retrospective warsztaty
Blok 7

Budowanie produktu oraz doskonalenie jego wytwarzania

Podstawowe zasady i techniki pracy nad Przyrostem w celu udoskonalenia Produktu oraz narzędzia przydatne do pracy z Zespołem Scrumowym w celu poprawy jakości i efektywności.

Nauka Scrum poprzez warsztaty lego
Blok 8

Sesja treningowa

Symulacja projektu zwinnego w celu praktycznego ćwiczenia poznanej wiedzy oraz narzędzi i technik. Praktyczne przetrenowanie jednego z narzędzi do Retrospektywy.

Sprint Backlog, Rejestr Produktu
Blok 9

Sprint i Daily Scrum

Sprint i sytuacje nadzwyczajne. Monitorowanie postępów, grzejniki i zamrażarki informacji. Narzędzia do śledzenia pozostałej do wykonania pracy. Daily - trzy poziomy planowania w Scrumie. Rzut oka na narzędzia zwinne, które można zbudować wychodząc od Scruma. Podstawy zarządzania pracą zespołu przy pomocy Kanban jako uzupełnienia Scrum. Zasady oraz przykłady pracy z tablicą kanban.

Certyfikat, egzamin Professional Scrum Master od scrum.org
Blok 10

Przygotowanie do egzaminu PSM I

Jak wygląda egzamin Professional Scrum master I i w jaki sposób przygtować się do egzaminu?

Koniec szkolenia

Koszt szkolenia

Cena zawiera: Dwudniowe szkolenie stacjonarne. Materiały drukowane: plakat scrumowy, karty do planning pokera, plansze do retrospektywy. Materiały poszkoleniowe: szczegółowe prezentacje i przydatne linki. Wsparcie trenerów po szkoleniu. Lunch dwudaniowy oraz przerwy kawowe i przekąski. 10% rabatu na nasze kolejne szkolenia i warsztaty.

PLN + 23% VAT

RABATY: 7% rabatu przy jednoczesnym zakupie 3 lub więcej miejsc na szkolenie - z kodem wiecejtotaniej2019 lub 5% rabatu przy jednoczesnym zakupie 2 miejsc z kodem wdwojkerazniej2019. Dla posiadaczy Karty Duża Rodzina udzielamy 10% upustu (jak uzyskać rabat zajrzyj tutaj). Rabaty nie łączą się.


TRENERZY prowadzący zajęcia

Nasi trenerzy to przede wszystkim praktycy. Częściej niż na sali szkoleniowej spotkasz ich biorących udział w projektach. Dzięki ich umiejętnościom przekazywania wiedzy oraz doświadczeniu w stosowaniu Scruma nauczysz się swobodnie korzystać ze zwinnych narzędzi, oraz technik Scrum'owych. Przeszkoliliśmy już około 500 osób oraz nauczyliśmy skutecznie Scrum'a w takich firmach jak Alior Bank, Global Logic, Europejski Fundusz Leasingowy, Santander Bank czy DeLaval.

Trener Agile Force Michał Dusiński

Michał Dusiński

Agile Evangelist

Z zawodu Tata :) pozostały czas od 20 lat spędził w IT. Doświadczony programista i przedsiębiorca, od zawsze zakochany (z wzajemnością) w metodykach Agile, a ostatnio w burzliwym i pełnym wątpliwości związku z Machine Learning i Sztuczną Inteligencją. Często trener, czasem Product Owner, sporo architekt i programista, wieloletni Scrum Master - zawsze Agile Evangelist. Mentor Google. Pasjonat innowacyjnej edukacji. Jak mocno by nie wierzył w technologię, to zawsze bardziej wierzy w ludzi.

Trener Agile Force Tomasz Borowiec

Tomasz Borowiec

Expert ds Wytwarzania Oprogramowania

Zafascynowany technologią, projekty IT to jego codzienność od prawie 20 lat. Czasami korzystasz z oprogramowania, które stworzył: rejestrując spółkę przez internet, pobierając zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego, czy też zakładając konto w szwajcarskim banku. Jest przede wszystkim programistą, ale również przedsiębiorcą oraz trenerem. Poprzez szkolenia pomaga Zespołom pracować skutecznie i twórczo - bo o tym jest Scrum. Można go spotkać w kampusie Googla, gdzie pomaga startupom jako Google Mentor. Twórca gry symulacyjnej Scrum Droid - skutecznie uczącej Scruma, która otrzymała nagrodę od Project Management Institute. Współzałożyciel firm technologicznych: Cohesiva, Agile Force oraz Delta Unit.


NAJBLIŻSZE szkolenia

Brak miejsc
6-7 Listopad
2019

SCRUM MASTER

Wrocław

Zapisz się
18-19 Grudzień
2019

SCRUM MASTER

Wrocław

Zapisz się
15-16 Styczeń
2020

SCRUM MASTER

Wrocław

Zapisz się
26-27 Luty
2020

SCRUM MASTER

Wrocław

Zapisz się
22-23 Kwiecień
2020

SCRUM MASTER

Wrocław

Zapisz się
27-28 Maj
2020

SCRUM MASTER

Wrocław

Zapisz się

GALERIA zdjęć z naszych szkoleń

Sala szkoleniowa

Szkolenia odbywają się w centrum konferencyjno-szkoleniowym WenderEDU Business Center przy ul. Św. Józefa 1/3 we Wrocławiu w godzinach 9:00-17:00. Jeśli potrzebujesz noclegu, zapraszamy do hotelu, który znajduje się przy salach szkoleniowych: rezerwacji możesz dokonać pod tym linkiem.PYTANIA i odpowiedzi

Uczestnicy szkolenia to również ludzie spoza IT, m. in. z takich branż jak: produkcja przemysłowa, elektronika, marketing, budownictwo, finanse. Za każdym razem dostosujemy formę i język przekazu do grupy szkoleniowej.
Nasze szkolenie jest z podstaw Agile i Scrum, więc zapraszamy wszystkich, którzy chcą się zapoznać z tymi tematami od praktycznej strony.
W cenie szkolenia zawarte jest: dwudniowe szkolenie stacjonarne, lunch dwudaniowy oraz przerwy kawowe i przekąski, materiały drukowane: plakat scrumowy, karty do planning pokera, plansze do retrospektywy, materiały poszkoleniowe: prezentacje i przydatne linki, wsparcie trenerów po szkoleniu oraz 10% rabat na nasze kolejne szkolenia i warsztaty.
Nie jest to konieczne, ale zalecane przez nas. Na tydzień przed rozpoczęciem szkolenia trener prowadzący szkolenie wyśle do was maila z niezbędnymi infomacjami.
Każdy posiadacz Karty Dużej Rodziny otrzyma od nas 10% zniżki na każde nasze szkolenie. Zniżka nie dotyczy opłaty za egzamin w organizacji scrum.org. Prosimy o przeslanie na maila hello@agileforce.pl swojego numeru KDR - wygenerujemy wtedy dla Ciebie kod rabatowy.
Oczywiście: 7% rabatu przy jednoczesnym zakupie 3 lub więcej miejsc na szkolenie - z kodem wiecejtotaniej2019 lub 5% rabatu przy jednoczesnym zakupie 2 miejsc - użyj kodu wdwojkerazniej2019. Zniżka nie dotyczy opłaty za egzamin w organizacji scrum.org.
Tak, na koniec szkolenia każdy uczestnik otrzymuje od nas certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Jest też możliwość przystąpienia do certyfikacji Professional Scrum Master I z organizacji scrum.org.
Certyfikat Professional Scrum Master I otrzymuje się po zdaniu egzaminu na stronie scrum.org. Egzamin kosztuje 150 USD. Aby zdać test należy odpowiedzień poprawnie na conajmniej 68 z 80 pytań. Egzamin trwa 60 minut. Certyfikat ważny jest bezterminowo, a nasze szkolenie w pełni przygotowuje do tego testu. Przed przystąpieniem do egzaminu proponujemy przeczytać nasz post na blogu, który znajdziecie pod tym linkiem.
Kod na egzamin można nabyć bezpośrednio na stronie scrum.org (płatność kartą lub PayPalem). Pośredniczymy w zakupie vouchera dla naszych kursantów, aby zaoszczędzić im dłubania w formalnościach. Aby nabyć kod na egzamin za naszym pośrednictwem należy po wybraniu przycisku "Zapisz się", dodać do koszyka polecany produkt, który pojawi się na dole strony: 'Kod na egzamin Professional Scrum Master I na Scrum.org'. Jeśli jednak kupujesz jako osoba prywatna to polecamy zakup vouchera we własnym zakresie - my niestety musimy doliczyć 23% VAT'u - co w przypadku zakupów firmowych nie jest problemem.
Kod na egzamin wyślemy do Ciebie zaraz po szkoleniu, aby uniknąć sytuacji, w której zostanie on źle użyty, co skutkuje jego unieważnieniem.
Nie - koszty akredytacji w tych organizacjach są duże i wpłynęłoby to znacząco na cenę naszego szkolenia.
Jeżeli kupujesz na firmę, to fakturę VAT wyślemy do Ciebie zaraz po zaksięgowaniu płatności. Jeśli kupujesz jako osoba prywatna, to fakturę dostaniesz tylko wtedy, gdy zaznaczysz opcję 'Chcę otrzymać fakturę VAT' podczas składania zamówienia.
Jeżeli za uczestnictwo w szkoleniu spodziewasz się otrzymać zwrot pieniędzy od swojego pracodawcy, to podczas składania zamówienia zaznacz opcję 'Kupuję jako Firma' i wprowadź dane swojego pracodawcy. Jeśli zdecydujesz się od razu opłacić szkolenie, to po zaksięgowaniu płatności otrzymasz od nas fakturę VAT, na podstawie której Twój pracodawca może dokonać zwrotu pieniędzy. Możesz również zapłacić za szkolenie przelewem (lub może to zrobić firma, w której pracujesz) - zajrzyj do pytania: 'Czy jest możliwość opłacenia szkolenie na podstawie faktury proforma?' po dalsze wskazówki.
Jeśli potrzebujesz proformy, to na stronie zamówienia zaznacz opcję "Przelew bankowy", a w uwagach do zamówienia napisz "Proszę o wystawienie faktury proforma". W przypadku, gdy to Twój pracodawca będzie płacił za Twoje szkolenie - wybierz również opcję "Kupuję jako Firma" i wprowadź dane swojego pracodawcy. Dokument płatności otrzymasz od nas na podanego w zamówieniu maila.
Tak, prosimy o kontakt na adres hello@agileforce.pl i przesłanie nam numeru artykułu, na podstawie której są Państwo zwolnieni z VAT, wraz z danymi do faktury.
Prosimy o jak najszybszy kontakt z nami: bezpłatnie przeniesiemy rezerwację na następny termin.
Oczywiście, nie zapomnij tylko nas o tym poinformować odpowiednio wcześniej, abyśmy mogli zaktualizować listę uczestników.
Oczywiście. W tym celu uruchomiliśmy grupę na Facebooku dla uczestników naszych szkoleń. Jest to miejsce, gdzie można otrzymać wsparcie bezpośrednio od nas, jak i innych osób, które brały udział w naszych szkoleniach. Do grupy można dołączyć pod tym linkiem..
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, napisz do nas na adres hello@agileforce.pl.

KONTAKT Zapytaj o szkolenie

Agile Force sp. z o. o.

ul. Podwale 7, 50-043 Wrocław

hello@agileforce.pl

+48 791 022 741

NIP: 8943056975 | REGON: 022523330

Czy chcesz, żebyśmy do Ciebie oddzwonili?: