Nasze dedykowane warsztaty to najszybszy i najbezpieczniejszy sposób, aby wdrożyć zwinne praktyki do Twojego zespołu.​ 

Dzięki naszemu praktycznemu podejściu Twój zespół nauczy się jak odkrywać i produktywnie dostarczać wartość dla klienta oraz jak efektywnie pracować zespołowo.

szkolenia agile dla firm

Nasze warsztaty są projektowane indywidualne do potrzeb Twojego zespołu i organizacji. Dzięki czemu możesz mieć pewność, że otrzymacie wszystko, co niezbędne, aby skutecznie pracować zwinnie. 

Proces dopasowania szkolenia agile do zespołu

Zazwyczaj odbywa się to w kilku prostych krokach:

Zapoznanie się z sytuacją zespołu.

Na tym etapie najważniejsze jest ustalenie celów szkoleniowych. Bo tu nie chodzi o to, aby zespół pracował nową zwinną metodyką, ale osiągnął pewne efekty.

Projektowanie warsztatów.

Bazując na naszym wieloletnie doświadczeniu w pracy z zespołami oraz setek przeprowadzonych szkoleń, przygotujemy dla Was wstępną agendę szkolenia.

Przeprowadzenie szkolenia.

Nasza agenda jest tylko punktem wyjścia, bo to uczestnicy decydują, w którym kierunku warsztaty zostaną poprowadzone. Realizując podstawowy program, zostawiamy przestrzeń na pytania i dyskusje. Dzięki temu zespół otrzyma dokładnie to, co potrzebuje.

Wspracie wdrożeniowe.

W niektórych przypadkach zespoły decydują się na bardziej bezpośrednie wsparcie poprzez nasze uczestnictwo w spotkaniach zespołu, albo coaching dla Waszego Scrum Mastera lub Product Ownera. Jesteśmy, aby Wam pomóc!

Chcesz otrzymać ofertę na szkolenie dedykowane?

  Nie wiesz do końca czego szukasz? Przejrzyj katalog naszych szkoleń! 

  Wprowadzenie do Agile

  Opis: Program szkolenia zakłada rzetelne przedstawienie fundamentów Agile i Scrum oraz doświadczenie rzeczywistego mini projektu Scrum przy pomocy symulacji, podczas której uczestnicy będą mogli w praktyczny sposób zastosować nabyte umiejętności. W tym szkoleniu podstawowym celem będzie zmiana postawy na otwartą względem zwinnych metodyk.

  Grupa docelowa: Pracownicy organizacji, w których planuje się wprowadzić Agile.

  Agile dla Menadżerów

  Opis: Szkolenie kładzie główny nacisk na poznanie pryncypiów metodyk zwinnych. Warsztaty oraz praktyczne przykłady mają na celu pokazanie, jak w praktyce wygląda stosowanie tych metodyk w pracy. Trenerzy odniosą się do metodyk tradycyjnych oraz sposobów i możliwości współdziałania metodyk tradycyjnych z metodykami zwinnymi, oraz zaprezentują sposoby na stopniowe przeprowadzenie zmiany podejścia na zwinne.

  Grupa docelowa: Członkowie Zarządu, Kierownicy Wyższego Szczebla, Sponsorzy Projektów.

  Agile dla HR Partnerów

  Opis: Ten blok szkoleniowy, przeznaczony dla roli HR, zakłada przekazanie podstaw metody zwinnych, wartości na których zostały zbudowane, ich wpływu na Zespoły oraz poszczególnych interesariuszy projektu. Przedstawimy również w praktyczny sposób to, jak budować zwinne zespoły oraz jak wspierać kulturę organizacji ukierunkowaną na Agile.

  Grupa docelowa: HR, “Pracownicy nie z IT”

  Scrum w praktyce

  Opis: Nasze warsztaty to przede wszystkim praca na przykładach z realnych projektów, warsztaty oraz symulacja projektu Agile, nagrodzona przez PMI Institute. To wyłącznie praktycy dzielący się swoim doświadczeniem, pokazujący narzędzia oraz zasady ich stosowania. Bo Scrum jest jak noworoczne postanowienia – łatwy do zrozumienia, trudny do wprowadzenia.

  Grupa docelowa: Zespoły pracujące lub planujące pracować w Scrumie, Deweloperzy, Product Ownerzy, Scrum Masterzy, Analitycy Biznesowi.

  Kanban w praktyce

  Opis: Szkolenie adresowane jest przede wszystkim do zespołów, których charakter pracy nie pozwala w pełni zaimplementować frameworka Scrum oraz do osób z biznesu współpracujących z zespołem. Dzięki symulacji oraz warsztatom uczestnicy zostaną wyposażeni w niezbędne narzędzia, które pozwolą zbudować własną metodykę pracy na podstawie praktyk Kanbana, a także nauczą się w praktyczny sposób łączyć Kanbana ze Scrumem.

  Grupa docelowa: Członkowie zespołów wdrożeniowych i utrzymaniowych, Deweloperzy, Product Ownerzy, Scrum Masterzy, Analitycy Biznesowi.

  Agile Leader w praktyce

  Opis: Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jakie są podejścia do zarządzania pracą i kiedy jakie stosować. Nabędą praktyczną umiejętność komunikowania i wyznaczania celów dla zespołu. A przede wszystkim nauczą się skutecznie budować zespół projektowy i nieustannie udoskonalać sposób, w jaki pracuje. Nasze warsztaty to praca na przykładach z realnych projektów, narzędzia oraz warsztaty.

  Grupa docelowa: Liderzy zespołów, Kierownicy Projektów, Product Ownerzy, Scrum Masterzy, Technical Leaderzy.

  Scrum Master w praktyce

  Opis: Program szkolenia zakłada przygotowanie przyszłych Scrum Masterów do pełnienia tej wymagającej roli w organizacji. Wśród elementów szkolenia znajduje się m.in. omówienie trudnych sytuacji z jakimi zmierzy się Scrum Master. Szkolenie w pełni przygotowuje do certyfikatu Scrum Master w kluczowych organizacjach Scrumowych.

  Grupa docelowa: Scrum Masterzy, Project Managerowie, Scrum Coachowie.

  Product Owner w praktyce

  Opis: Warsztaty dla przyszłych Product Ownerów. Podczas tego bloku szkoleniowego trenerzy zwrócą dużą uwagę na rolę i zadania Product Ownera oraz przedstawią praktyczne sposoby na to, jak odkryć i w terminie dostarczyć te funkcjonalności, które mają największą wartość biznesową dla organizacji. Szkolenie w pełni przygotowuje do certyfikatu Product Owner w kluczowych organizacjach Scrumowych.

  Grupa docelowa: Product Ownerzy, Analitycy biznesowi, Scrum Masterzy, Project Managerowie.

  Narzędzia Product Ownera

  Opis: Warsztaty dla Product Ownera to jednodniowa, intensywna praca na przykładach, poznanie praktycznych i sprawdzonych narzędzi oraz umiejętności niezbędnych w pracy Product Ownera. Dzięki naszym warsztatom dowiesz się jak poznać otoczenie projektowe i umiejętnie zarządzać interesariuszami, jak stworzyć i komunikować wizję produktu, jak efektywnie pracować z zespołem wytwórczym oraz jak monitorować budżet i postępy w projekcie.

  Grupa docelowa: Product Ownerzy, Analitycy biznesowi, Scrum Masterzy, Project Managerowie.

  Chcesz otrzymać ofertę na szkolenie dedykowane?