Nasze dedykowane warsztaty to najszybszy i najbezpieczniejszy sposób, aby wdrożyć zwinne praktyki do Twojego zespołu.
Dzięki naszemu praktycznemu podejściu Twój zespół nauczy się jak odkrywać i produktywnie dostarczać wartość dla klienta oraz jak efektywnie pracować zespołowo.
Nasze warsztaty są projektowane indywidualne do potrzeb Twojego zespołu i organizacji. Dzięki czemu możesz mieć pewność, że otrzymacie wszystko, co niezbędne, aby skutecznie pracować zwinnie.
Zazwyczaj odbywa się to w kilku prostych krokach:
Na tym etapie najważniejsze jest ustalenie celów szkoleniowych. Bo tu nie chodzi o to, aby zespół pracował nową zwinną metodyką, ale osiągnął pewne efekty.
Bazując na naszym wieloletnie doświadczeniu w pracy z zespołami oraz setek przeprowadzonych szkoleń, przygotujemy dla Was wstępną agendę szkolenia.
Nasza agenda jest tylko punktem wyjścia, bo to uczestnicy decydują, w którym kierunku warsztaty zostaną poprowadzone. Realizując podstawowy program, zostawiamy przestrzeń na pytania i dyskusje. Dzięki temu zespół otrzyma dokładnie to, co potrzebuje.
W niektórych przypadkach zespoły decydują się na bardziej bezpośrednie wsparcie poprzez nasze uczestnictwo w spotkaniach zespołu, albo coaching dla Waszego Scrum Mastera lub Product Ownera. Jesteśmy, aby Wam pomóc!
Nie wiesz do końca czego szukasz? Przejrzyj katalog naszych szkoleń!
Wprowadzenie do Agile
Opis: Program szkolenia zakłada rzetelne przedstawienie fundamentów Agile i Scrum oraz doświadczenie rzeczywistego mini projektu Scrum przy pomocy symulacji, podczas której uczestnicy będą mogli w praktyczny sposób zastosować nabyte umiejętności. W tym szkoleniu podstawowym celem będzie zmiana postawy na otwartą względem zwinnych metodyk.
Grupa docelowa: Pracownicy organizacji, w których planuje się wprowadzić Agile.
Agile dla Menadżerów
Opis: Szkolenie kładzie główny nacisk na poznanie pryncypiów metodyk zwinnych. Warsztaty oraz praktyczne przykłady mają na celu pokazanie, jak w praktyce wygląda stosowanie tych metodyk w pracy. Trenerzy odniosą się do metodyk tradycyjnych oraz sposobów i możliwości współdziałania metodyk tradycyjnych z metodykami zwinnymi, oraz zaprezentują sposoby na stopniowe przeprowadzenie zmiany podejścia na zwinne.
Grupa docelowa: Członkowie Zarządu, Kierownicy Wyższego Szczebla, Sponsorzy Projektów.
Agile dla HR Partnerów
Opis: Ten blok szkoleniowy, przeznaczony dla roli HR, zakłada przekazanie podstaw metody zwinnych, wartości na których zostały zbudowane, ich wpływu na Zespoły oraz poszczególnych interesariuszy projektu. Przedstawimy również w praktyczny sposób to, jak budować zwinne zespoły oraz jak wspierać kulturę organizacji ukierunkowaną na Agile.
Grupa docelowa: HR, “Pracownicy nie z IT”
Scrum w praktyce
Opis: Nasze warsztaty to przede wszystkim praca na przykładach z realnych projektów, warsztaty oraz symulacja projektu Agile, nagrodzona przez PMI Institute. To wyłącznie praktycy dzielący się swoim doświadczeniem, pokazujący narzędzia oraz zasady ich stosowania. Bo Scrum jest jak noworoczne postanowienia – łatwy do zrozumienia, trudny do wprowadzenia.
Grupa docelowa: Zespoły pracujące lub planujące pracować w Scrumie, Deweloperzy, Product Ownerzy, Scrum Masterzy, Analitycy Biznesowi.
Kanban w praktyce
Opis: Szkolenie adresowane jest przede wszystkim do zespołów, których charakter pracy nie pozwala w pełni zaimplementować frameworka Scrum oraz do osób z biznesu współpracujących z zespołem. Dzięki symulacji oraz warsztatom uczestnicy zostaną wyposażeni w niezbędne narzędzia, które pozwolą zbudować własną metodykę pracy na podstawie praktyk Kanbana, a także nauczą się w praktyczny sposób łączyć Kanbana ze Scrumem.
Grupa docelowa: Członkowie zespołów wdrożeniowych i utrzymaniowych, Deweloperzy, Product Ownerzy, Scrum Masterzy, Analitycy Biznesowi.
Agile Leader w praktyce
Opis: Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jakie są podejścia do zarządzania pracą i kiedy jakie stosować. Nabędą praktyczną umiejętność komunikowania i wyznaczania celów dla zespołu. A przede wszystkim nauczą się skutecznie budować zespół projektowy i nieustannie udoskonalać sposób, w jaki pracuje. Nasze warsztaty to praca na przykładach z realnych projektów, narzędzia oraz warsztaty.
Grupa docelowa: Liderzy zespołów, Kierownicy Projektów, Product Ownerzy, Scrum Masterzy, Technical Leaderzy.
Scrum Master w praktyce
Opis: Program szkolenia zakłada przygotowanie przyszłych Scrum Masterów do pełnienia tej wymagającej roli w organizacji. Wśród elementów szkolenia znajduje się m.in. omówienie trudnych sytuacji z jakimi zmierzy się Scrum Master. Szkolenie w pełni przygotowuje do certyfikatu Scrum Master w kluczowych organizacjach Scrumowych.
Grupa docelowa: Scrum Masterzy, Project Managerowie, Scrum Coachowie.
Product Owner w praktyce
Opis: Warsztaty dla przyszłych Product Ownerów. Podczas tego bloku szkoleniowego trenerzy zwrócą dużą uwagę na rolę i zadania Product Ownera oraz przedstawią praktyczne sposoby na to, jak odkryć i w terminie dostarczyć te funkcjonalności, które mają największą wartość biznesową dla organizacji. Szkolenie w pełni przygotowuje do certyfikatu Product Owner w kluczowych organizacjach Scrumowych.
Grupa docelowa: Product Ownerzy, Analitycy biznesowi, Scrum Masterzy, Project Managerowie.
Narzędzia Product Ownera
Opis: Warsztaty dla Product Ownera to jednodniowa, intensywna praca na przykładach, poznanie praktycznych i sprawdzonych narzędzi oraz umiejętności niezbędnych w pracy Product Ownera. Dzięki naszym warsztatom dowiesz się jak poznać otoczenie projektowe i umiejętnie zarządzać interesariuszami, jak stworzyć i komunikować wizję produktu, jak efektywnie pracować z zespołem wytwórczym oraz jak monitorować budżet i postępy w projekcie.
Grupa docelowa: Product Ownerzy, Analitycy biznesowi, Scrum Masterzy, Project Managerowie.