Skip to content
Ostatnie w tej cenie
22-24 Czerwiec
2022

Scrum Master w praktyce online

Trzydniowe interaktywne warsztaty z trenerami

Warsztaty online

1680.00 zł netto / 2066.40 zł z VAT


CO OTRZYMASZ OD NAS na szkoleniu

 • Warsztaty i ćwiczenia

  Ćwiczenia i warsztaty realizowane są przy pomocy wirtualnej tablicy w grupach i podgrupach. Techniki i narzędzia, które stosujemy podczas pracy z uczestnikami, są uniwersalne i przydadzą Ci się w codziennej pracy zdalnej w Twoim zespole.
 • Certyfikat

  Nasze szkolenie to pełne przygotowanie do egzaminu Professional Scrum Master I z organizacji Scrum.org, po którym otrzymasz upragniony certyfikat.
 • Praktyka

  Prowadzący to przede wszystkim praktycy, którzy dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem w stosowaniu Scruma. Tego nie dowiesz się z książek.
 • Wsparcie po szkoleniu

  Jako praktycy wiemy, że Scrum jest łatwy do zrozumienia oraz trudny do opanowania. Możecie więc na nas liczyć również po szkoleniu.
 • Materiały szkoleniowe

  Każdy uczestnik otrzyma dożywotni dostęp do naszego kursu online #AgileKtóryDziała: ponad 10 godzin profesjonalnych materiałów video, audiobook Scrum Guide 2020, e-book o tym jak przygotować się do egzaminu Professional Scrum Master I.
 • Małe grupy szkoleniowe

  Dbamy o Ciebie: szkolenie jest prowadzone przez 2 trenerów w małej grupie szkoleniowej i odbywa się przy użyciu łatwo dostępnych narzędzi.
 • Sprawdzona metodyka

  Stosujemy innowacyjne metody nauczania. Pracujemy tylko kilka godzin dziennie i gwarantujemy Ci, że nie będziesz się nudzić, a trudne tematy przekażemy Ci w jasny i zrozumiały sposób.
 • Elastyczna cena

  Podstawowa cena za trzydniowe szkolenie wynosi 1680.00 zł. Jeśli chcesz przystąpić do egzaminu PSM I to do ceny należy doliczyć kwotę 150 dolarów za certyfikację w Scrum.org. Podane ceny są cenami netto (+23% VAT).
opinia Beaty
opinia Bartka
opinia Bartka

Dołącz do szkolenia!

Cena zawiera: Trzydniowe interaktywne warsztaty z trenerami Materiały edukacyjne i narzędzia: prezentacje, szablony interaktywnych tablic i przydatne linki Dodatkowe sesje pytań i odpowiedzi po każdym dniu szkoleniowym Wsparcie trenerów po szkoleniu Dożywotni dostęp do naszego kursu on-line #AgileKtóryDziała 10% rabatu na nasze kolejne szkolenia i warsztaty

1680.00 zł netto / 2066.40 zł z VAT


INFORMACJE o szkoleniu

Nasze interaktywne trzydniowe warsztaty składają się z bloków tematycznych (o maksymalnej długości 1,5h) odzielonych przerwami. W skład bloku szkoleniowego wchodzi: krótki wykład oraz ćwiczenia i dyskusje w grupach przeprowadzone pod okiem trenera. Każdy dzień szkoleniowy kończy się dodatkową i nieobowiązkową sesją pytań i odpowiedzi. Podczas zajęć korzystamy z następujących narzędzi: Google Meet, Google Docs oraz Miro. Narzędzia te są dla uczestników bezpłatne i nie wymagają logowania.

Czego możesz się spodziewać na naszym szkoleniu
 • dowiesz się od czego zacząć, aby wdrożyć Scrum'a,
 • nauczymy cię Scruma i pragmatycznego podejścia do jego zasad,
 • sprawdzisz w działaniu najistotniejsze elementy Scruma,
 • odkryjesz jak działają Zespoły oparte na wartościach,
 • dostaniesz solidną porcje wiedzy potrzebną do zdania egzaminu Professional Scrum Master I,
 • zobaczysz, jak można uwolnić kreatywność i ponadprzeciętną wydajność w Zespole,
 • zrozumiesz, jak produktywnie pracować zdalnie. 

DLA KOGO jest to szkolenie?

Szkolenie adresowane jest do Scrum Masterów oraz do tych, którzy chcą stać się Scrum Masterami, oraz do wszystkich zainteresowanych praktycznym stosowaniem Agile'a i Scruma. Program szkolenia jest zwłaszcza przydatny osobom zaangażowanym w transformacje Agile: m.in. kierownikom projektów, analitykom biznesowym, menadżerom, marketingowcom, właścicielom firm, oraz oczywiście dla członków zespołów wytwórczych i początkujących Product Ownerów.

To nie jest warsztat tylko dla osób z IT. Uczestnicy szkolenia to również ludzie z takich branż jak: produkcja przemysłowa, elektronika, marketing, budownictwo, finanse. Za każdym razem dostosujemy formę i język przekazu do grupy szkoleniowej.


AGENDA SZKOLENIA Scrum Master Praktycznie

Dzień 1 (9:00-14:00)
Blok 1

Wprowadzenie do Agile

Warsztat projektowy - wychwycenie problemów, z którymi spotykamy się na codzień - bedziemy nad nimi potem pracować. Założenia zwinnego myślenia i główne jego filary. Przełożenie filozofii Agile na konkretne działania - narzędzia i metodyki.

Blok 2

Projekt vs Produkt

Zanim zaczniemy prace nad produktem, dobrze jest ustalić, w jakim celu go budujemy. Co chcemy osiągnąć? Możemy oczywiście stworzyć listę wymagań i wierzyć, że jak zespół po kilku miesiącach (albo i dłużej) skończy prace to „klient to kupi”. Gdy jednak dobrze rozumiemy cel, to możemy odkryć to, w jaki sposób do niego dojść – tak, aby klient otrzymał jak największą wartość – jak najszybciej.

Blok 3

Scrum z lotu ptaka

Scrum to framework (czyli ramy postępowania), na którym można budować własną metodykę pracy. Aby to jednak zrobić, warto go dobrze poznać. To zestaw dobrze przemyślanych kółek zębatych, które się ze sobą łączą, wpływają jedno na drugie, a w efekcie budują świetny system, który reaguje na zmiany i stara się maksymalizować wartość, którą Zespół dostarcza.

Blok 4

Product Backlog

Proste i skuteczne narzędzie - pierwszy ze scrumowych artefaktów. Jest naszym planem działania na poziomie strategicznym. Sprawdzimy, dlaczego taka ważna jest kolejność, jego porządkowanie i doskonalenie oraz zgrubna estymacja. Pogadamy o Celu Produktu - punkcie orientacyjnym dla Zespołu.

Blok 5

Sesja pytań i odpowiedzi

Dzień 2 (9:00-14:00)
Blok 6

Sprint, Planowanie Sprintu i Sprint Backlog.

Sprint to serce Scruma. Wszystko się dzieje w jego rytmie, ale źle zaplanowany Sprint to doskonały przepis na kłopoty. Sprawdzimy, jak ważny jest Cel Sprintu, bo pomaga nam osiągnąć, a nie tylko zrobić. Przetestujemy kilka metod i narzędzi do planowania oraz pogadamy o magii wizualizacji.

Blok 7

Daily Scrum i Deweloperzy

Codzienna inspekcja i adaptacja to klucz do sukcesu, a równocześnie ważny przejaw samozarządzania Zespołu. Poznacie kilka technik przeprowadzania skutecznego Daily oraz moc Zespołu, który sam może podejmować decyzje.

Blok 8

Sprint Review, Increment i Definition of Done.

Niezwykle ważny moment - weryfikacja naszych założeń z początku Sprintu, i ważne wnioski odnośnie dalszych prac - być może mocno zmienimy nasze plany? Inspekcja i adaptacja na poziomie produktu i bliska współpraca z interesariuszami. Sprawdzimy też, jak zarządza się jakością w Scrumie.

Blok 9

Sesja pytań i odpowiedzi

Dzień 3 (9:00-14:00)
Blok 10

Retrospektywa

Ten moment, gdy możemy legalnie się zatrzymać i sprawdzić, czy aby na pewno pracujemy w najbardziej efektywny sposób? A może można coś poprawić? I dużo trudniejsze pytanie: jak to zrobić zdalnie? Przetrenujemy kilka pomysłów na zdalne Retro.

Blok 11

Scrum Master

Kim jest i jakie powinny być cechy i umiejętności Scrum Mastera? Jak wygląda jego dzień pracy i na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę? Skąd warto czerpać inspiracje? Mierzenie i pokazywanie rzeczywistości.

Blok 12

Scrum + Kanban

Czasami sam Scrum nie wystarczy. Dobry Scrum Master powinien wiedzieć, po jakie narzędzia mógłby sięgnąć, aby wspomóc swój Zespół. W tym module pogadamy o pracy, której nie widać, o dbaniu o jej przepływ i ciągłym skupieniu na dostarczaniu wartości.

Blok 13

Egzamin PSM1 / sesja pytań i odpowiedzi

Jak wygląda egzamin Professional Scrum master I i w jaki sposób przygtować się do egzaminu?

Koniec szkolenia

Dołącz do szkolenia!

Cena zawiera: Trzydniowe interaktywne warsztaty z trenerami Materiały edukacyjne i narzędzia: prezentacje, szablony interaktywnych tablic i przydatne linki Dodatkowe sesje pytań i odpowiedzi po każdym dniu szkoleniowym Wsparcie trenerów po szkoleniu Dożywotni dostęp do naszego kursu on-line #AgileKtóryDziała 10% rabatu na nasze kolejne szkolenia i warsztaty

1680.00 zł netto / 2066.40 zł z VAT


TRENERZY prowadzący zajęcia

Nasi trenerzy to przede wszystkim praktycy. Częściej niż na sali szkoleniowej spotkasz ich biorących udział w projektach. Dzięki ich umiejętnościom przekazywania wiedzy oraz doświadczeniu w stosowaniu Scruma nauczysz się swobodnie korzystać ze zwinnych narzędzi, oraz technik Scrum'owych. Przeszkoliliśmy już około 500 osób oraz nauczyliśmy skutecznie Scrum'a w takich firmach jak Alior Bank, Global Logic, Europejski Fundusz Leasingowy, Santander Bank czy DeLaval.

Trener Agile Force Michał Dusiński

Michał Dusiński

Agile Evangelist

Z zawodu Tata :) pozostały czas od 20 lat spędził w IT. Doświadczony programista i przedsiębiorca, od zawsze zakochany (z wzajemnością) w metodykach Agile, a ostatnio w burzliwym i pełnym wątpliwości związku z Machine Learning i Sztuczną Inteligencją. Często trener, czasem Product Owner, sporo architekt i programista, wieloletni Scrum Master - zawsze Agile Evangelist. Mentor Google. Pasjonat innowacyjnej edukacji. Jak mocno by nie wierzył w technologię, to zawsze bardziej wierzy w ludzi.

Trener Agile Force Tomasz Borowiec

Tomasz Borowiec

Trener Agile \ Programista \ Przedsiębiorca

Projekty IT to jego codzienność od prawie 20 lat. Czasami korzystasz z oprogramowania, które stworzył: rejestrując spółkę przez internet, pobierając zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego, czy też zakładając konto w szwajcarskim banku. Poprzez szkolenia i konsultacje pomaga Zespołom pracować zwinnie. Zafascynowany Kanbanem. Twórca symulacji uczącej Scruma. Współzałożyciel firm technologicznych: Cohesiva, Agile Force oraz Delta Unit. Autor i wydawca kursów on-line.


NAJBLIŻSZE szkolenia

Brak miejsc
18-20 Maj
2022

SCRUM MASTER online

1680.00 zł netto / 2066.40 zł z VAT

Zapisz się
Ostatnie w tej cenie
22-24 Czerwiec
2022

SCRUM MASTER online

1680.00 zł netto / 2066.40 zł z VAT

Zapisz się
opinia Beaty
opinia Bartka
opinia Asi

Więcej opinii o naszych szkoleniach znajdziesz tutaj i tutaj.


PYTANIA i odpowiedzi

Uczestnicy szkolenia to również ludzie spoza IT, m. in. z takich branż jak: produkcja przemysłowa, elektronika, marketing, budownictwo, finanse. Za każdym razem dostosujemy formę i język przekazu do grupy szkoleniowej.
Nasze szkolenie jest z podstaw Agile i Scrum, więc zapraszamy wszystkich, którzy chcą się zapoznać z tymi tematami od praktycznej strony.
W cenie szkolenia zawarte jest: intereaktywne trzydniowe warsztaty online z trenerami, dożywotni dostęp do naszego kursu on-line #AgileKtóryDziała oraz nasze narzędzia i materiały edukacyjne, wsparcie trenerów po szkoleniu oraz 10% rabat na nasze kolejne szkolenia i warsztaty.
Nie jest to konieczne, ale zalecane przez nas. Na tydzień przed rozpoczęciem szkolenia trener prowadzący szkolenie wyśle do Ciebie maila z niezbędnymi infomacjami. Kilka dni przed samym szkoleniem spotkamy się też na krótkiej sesji on-line, aby zapoznać się z narzędziami i upewnić się, że wszystko działa.
Tak, na koniec szkolenia każdy uczestnik otrzymuje od nas certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Jest też możliwość przystąpienia do certyfikacji Professional Scrum Master I z organizacji scrum.org.
Certyfikat Professional Scrum Master I otrzymuje się po zdaniu egzaminu na stronie scrum.org. Egzamin kosztuje 150 USD. Aby zdać test należy odpowiedzień poprawnie na conajmniej 68 z 80 pytań. Egzamin trwa 60 minut. Certyfikat ważny jest bezterminowo, a nasze szkolenie w pełni przygotowuje do tego testu. Przed przystąpieniem do egzaminu proponujemy przeczytać nasz post na blogu, który znajdziecie pod tym linkiem.
Kod na egzamin można nabyć bezpośrednio na stronie scrum.org (płatność kartą lub PayPalem). Pośredniczymy w zakupie vouchera dla naszych kursantów, aby zaoszczędzić im dłubania w formalnościach. Aby nabyć kod na egzamin za naszym pośrednictwem należy po wybraniu przycisku "Zapisz się", dodać do koszyka polecany produkt, który pojawi się na dole strony: 'Kod na egzamin Professional Scrum Master I na Scrum.org'. Jeśli jednak kupujesz jako osoba prywatna to polecamy zakup vouchera we własnym zakresie - my niestety musimy doliczyć 23% VAT'u - co w przypadku zakupów firmowych nie jest problemem.
Kod na egzamin wyślemy do Ciebie zaraz po szkoleniu, aby uniknąć sytuacji, w której zostanie on źle użyty, co skutkuje jego unieważnieniem.
Nie - koszty akredytacji w tych organizacjach są duże i wpłynęłoby to znacząco na cenę naszego szkolenia.
Jeżeli kupujesz na firmę, to fakturę VAT wyślemy do Ciebie zaraz po zaksięgowaniu płatności. Jeśli kupujesz jako osoba prywatna, to fakturę dostaniesz tylko wtedy, gdy zaznaczysz opcję 'Chcę otrzymać fakturę VAT' podczas składania zamówienia.
Jeśli potrzebujesz proformy, to podczas składania zamówienia zaznacz opcję "Przelew ma podstawie faktury proforma". W przypadku, gdy to wybierz również opcję "Kupuję jako Firma" i wprowadź dane swojego pracodawcy. Dokument płatności otrzymasz od nas na podanego w zamówieniu maila.
Tak, prosimy o kontakt na adres hello@agileforce.pl i przesłanie nam numeru artykułu, na podstawie której są Państwo zwolnieni z VAT, wraz z danymi do faktury.
Prosimy o jak najszybszy kontakt z nami: bezpłatnie przeniesiemy rezerwację na następny termin.
Oczywiście, nie zapomnij tylko nas o tym poinformować odpowiednio wcześniej, abyśmy mogli zaktualizować listę uczestników.

KONTAKT Zapytaj o szkolenie

Agile Force sp. z o. o.

ul. Robotnicza 42A, 53-608 Wrocław

hello@agileforce.pl

+48 791 022 741

NIP: 8943056975 | REGON: 022523330

Czy chcesz, żebyśmy do Ciebie oddzwonili?: