Warsztaty Scrum Master w praktyce online

Play Video
Najbliższe szkolenie:

23-25 październik 2024

1999,00 zł netto / 2 458,77 zł z VAT

Wysoka: więcej niż połowa miejsc jest jeszcze dostępna.

Dostępność miejsc:
0%

Średnia: zostało już mniej niż połowa miejsc na to szkolenie.

Dostępność miejsc:
0%

Niska: zostały już ostatnie miejsca na to szkolenie.

Dostępność miejsc:
0%

Trzydniowe interaktywne warsztaty z trenerami

>> Sprawdź terminy

Szukasz szkolenia dla zespołu?

Zapoznaj się z naszymi dedykowanymi warsztatami zaprojektowanymi indywidualnie do Waszych potrzeb.

>> Więcej o naszych warsztatach dedykowanych

Informacje o szkoleniu

Poznaj pracę Scrum Mastera od kuchni podczas 3 dni interaktywnych warsztatów z trenerami. Będzie dużo praktyki, dużo narzędzi oraz mnóstwo przydatnych wskazówek i przykładów. Dowiedz się, jak używamy Scrum w projektach i jak wdrożyć go w Twojej codziennej pracy! Nasze szkolenie to również praktyczne przygotowanie do egzaminu PSM I – z nami zdobędziesz certyfikat Scrum Mastera.

Co otrzymasz od nas?

👉 Warsztaty i ćwiczenia

Ćwiczenia i warsztaty realizowane są przy pomocy wirtualnej tablicy w grupach i podgrupach. Techniki i narzędzia, które stosujemy podczas pracy z uczestnikami, są uniwersalne i przydadzą Ci się w codziennej pracy zdalnej w Twoim zespole.

👉 Certyfikat

Nasze szkolenie to pełne przygotowanie do egzaminu Professional Scrum Master I z organizacji Scrum.org, po którym otrzymasz upragniony certyfikat.

👉 Praktyka

Prowadzący to przede wszystkim praktycy, którzy dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem w stosowaniu Scruma. Tego nie dowiesz się z książek.

👉 Wsparcie po szkoleniu

Jako praktycy wiemy, że Scrum jest łatwy do zrozumienia oraz trudny do opanowania. Możecie więc na nas liczyć również po szkoleniu.

👉 Materiały szkoleniowe

Każdy uczestnik otrzyma od nas e-book o tym jak przygotować się do egzaminu Professional Scrum Master I, audiobook Scrum Guide 2020. Wyślemy do Ciebie też maila podsumowującego szkolenie, gdzie znajdziesz materiały prezentowane przez trenerów.

👉 Małe grupy szkoleniowe

Dbamy o Ciebie: szkolenie jest prowadzone przez 2 trenerów w małej grupie szkoleniowej i odbywa się przy użyciu łatwo dostępnych narzędzi.

👉 Sprawdzona metodyka

Stosujemy innowacyjne metody nauczania. Pracujemy tylko kilka godzin dziennie i gwarantujemy Ci, że nie będziesz się nudzić, a trudne tematy przekażemy Ci w jasny i zrozumiały sposób.

👉 Elastyczna cena

Jeśli chcesz przystąpić do egzaminu PSM I to do podstawowej ceny szkolenia należy doliczyć kwotę 200 dolarów za certyfikację w organizacji scrum.org (w przeliczeniu na polskie złote + 23% VAT).

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie adresowane jest do Scrum Masterów oraz do tych, którzy chcą stać się Scrum Masterami, oraz do wszystkich zainteresowanych praktycznym stosowaniem Agile’a i Scruma. Program szkolenia jest zwłaszcza przydatny osobom zaangażowanym w transformacje Agile: m.in. kierownikom projektów, analitykom biznesowym, menadżerom, marketingowcom, właścicielom firm, oraz oczywiście dla członków zespołów wytwórczych i początkujących Product Ownerów.

To nie jest warsztat tylko dla osób z IT. Uczestnicy szkoleń to również ludzie z takich branż jak: produkcja przemysłowa, elektronika, marketing, budownictwo, finanse. Za każdym razem dostosujemy formę i język przekazu do grupy szkoleniowej.

Agenda szkolenia

Nasze interaktywne trzydniowe warsztaty składają się z bloków tematycznych (o maksymalnej długości 1,5h) odzielonych przerwami. W skład bloku szkoleniowego wchodzi: krótki wykład oraz ćwiczenia i dyskusje w grupach przeprowadzone pod okiem trenera. Każdy dzień szkoleniowy kończy się dodatkową i nieobowiązkową sesją pytań i odpowiedzi. Podczas zajęć korzystamy z następujących narzędzi: Google Meet, Google Docs oraz Miro. Narzędzia te są dla uczestników bezpłatne i nie wymagają logowania.

Dzień 1, godz. 9:02
Startujemy 💪
Kilka słów o tym jak będziemy pracować.
Dzień 1, godz. 9:02
Blok 1
Wprowadzenie do Agile
Warsztat projektowy - wychwycenie problemów, z którymi spotykamy się na codzień - bedziemy nad nimi potem pracować. Założenia zwinnego myślenia i główne jego filary. Przełożenie filozofii Agile na konkretne działania - narzędzia i metodyki.
Blok 1
Blok 2
Projekt vs Produkt
Zanim zaczniemy prace nad produktem, dobrze jest ustalić, w jakim celu go budujemy. Co chcemy osiągnąć? Możemy oczywiście stworzyć listę wymagań i wierzyć, że jak zespół po kilku miesiącach (albo i dłużej) skończy prace to „klient to kupi”. Gdy jednak dobrze rozumiemy cel, to możemy odkryć to, w jaki sposób do niego dojść – tak, aby klient otrzymał jak największą wartość – jak najszybciej.
Blok 2
Blok 3
Scrum z lotu ptaka
Scrum to framework (czyli ramy postępowania), na którym można budować własną metodykę pracy. Aby to jednak zrobić, warto go dobrze poznać. To zestaw dobrze przemyślanych kółek zębatych, które się ze sobą łączą, wpływają jedno na drugie, a w efekcie budują świetny system, który reaguje na zmiany i stara się maksymalizować wartość, którą Zespół dostarcza.
Blok 3
Blok 4
Sesja pytań i odpowiedzi
Blok 4
Dzień 2, godz. 9:02
Rozpoczynamy dzień 2
Drugi dzień warsztatów rozpoczynamy symulacją Scruma, podczas której przećwiczymy zdobytą wiedzę w praktyce.
Dzień 2, godz. 9:02
Blok 5
Zespół Scrumowy: Deweloperzy i Product Owner
Magia Scruma tkwi w zespole, bo to zgrany zespół i pomysły tworzą innowacje. W tym bloku szkoleniowym omówimy mechanizm samozarządzania oraz zadania Product Ownera (Scrum Masterem zajmiemy się na sam koniec).
Blok 5
Blok 6
Product Backlog
Proste i skuteczne narzędzie - pierwszy ze scrumowych artefaktów. Jest naszym planem działania na poziomie strategicznym. Sprawdzimy, dlaczego taka ważna jest kolejność, jego porządkowanie i doskonalenie oraz zgrubna estymacja. Pogadamy o Celu Produktu - punkcie orientacyjnym dla Zespołu.
Blok 6
Blok 7
Efektywna praca zespołu
Zgodnie ze Scrum Guidem to: "Scrum Master ponosi odpowiedzialność za efektywność Scrum Teamu". Jak praktycznie podejść do tego zadania?
Blok 7
Blok 8
Planowanie Sprintu
Źle zaplanowany Sprint to doskonały przepis na kłopoty. Sprawdzimy, jak ważny jest Cel Sprintu, bo pomaga nam osiągnąć, a nie tylko zrobić. Przetestujemy kilka metod i narzędzi do planowania.
Blok 8
Blok 9
Sesja pytań i odpowiedzi
Blok 9
Dzień 3, godz. 9:02
Rozpoczynamy dzień 3
Dzień trzeci zaczniemy tradycyjnie już warsztatami: uczestnicy szkolenia wezmą udział w planowaniu Sprintu.
Dzień 3, godz. 9:02
Blok 10
Sprint, Daily Scrum i Sprint Backlog
Codzienna inspekcja i adaptacja to klucz do sukcesu, a równocześnie ważny przejaw samozarządzania Zespołu. Poznacie kilka technik przeprowadzania skutecznego Daily oraz moc Zespołu, który sam może podejmować decyzje. Będzie też o sercu Scruma: czyli Sprincie oraz pogadamy o magii wizualizacji.
Blok 10
Blok 11
Sprint Review, Increment i Definition of Done.
Niezwykle ważny moment - weryfikacja naszych założeń z początku Sprintu, i ważne wnioski odnośnie dalszych prac - być może mocno zmienimy nasze plany? Inspekcja i adaptacja na poziomie produktu i bliska współpraca z interesariuszami. Sprawdzimy też, jak zarządza się jakością w Scrumie.
Blok 11
Blok 12
Retrospektywa
Ten moment, gdy możemy legalnie się zatrzymać i sprawdzić, czy aby na pewno pracujemy w najbardziej efektywny sposób? A może można coś poprawić? I dużo trudniejsze pytanie: jak to zrobić zdalnie? Przetrenujemy kilka pomysłów na zdalne Retro.
Blok 12
Blok 13
Scrum Master
Kim jest i jakie powinny być cechy i umiejętności Scrum Mastera? Jak wygląda jego dzień pracy i na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę? Skąd warto czerpać inspiracje? Mierzenie i pokazywanie rzeczywistości.
Blok 13
Blok 14
Egzamin PSM1 / sesja pytań i odpowiedzi
Jak wygląda egzamin Professional Scrum Master I i w jaki sposób przygotować się do egzaminu?
Blok 14
Zakończenie warsztatów
Founder / Agile Evangelist
Michał Dusiński

Z zawodu Tata 🙂 pozostały czas od 20 lat spędził w IT. Doświadczony programista i przedsiębiorca, od zawsze zakochany (z wzajemnością) w metodykach Agile, a ostatnio w burzliwym i pełnym wątpliwości związku z Machine Learning i Sztuczną Inteligencją. Często trener, czasem Product Owner, sporo architekt i programista, wieloletni Scrum Master – zawsze Agile Evangelist. Mentor Google. Pasjonat innowacyjnej edukacji. Jak mocno by nie wierzył w technologię, to zawsze bardziej wierzy w ludzi.

Founder / Trener Agile
Tomasz Borowiec

Projekty IT to jego codzienność od prawie 20 lat. Czasami korzystasz z oprogramowania, które stworzył: rejestrując spółkę przez internet, pobierając zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego, czy też zakładając konto w szwajcarskim banku. Poprzez szkolenia i konsultacje pomaga Zespołom pracować zwinnie. Zafascynowany Kanbanem. Twórca symulacji uczącej Scruma. Współzałożyciel firm technologicznych: Cohesiva, Agile Force oraz Delta Unit.

Najbliższe terminy

23-25 Listopad

Scrum Master w praktyce online

1790,00zł netto

2201,70 zł z VAT

Trzydniowe interaktywne warsztaty z trenerami

14-16 Grudzień

Scrum Master w praktyce online

1790,00zł netto

2201,70 zł z VAT

Trzydniowe interaktywne warsztaty z trenerami

23-25 Październik

Scrum Master w praktyce online

1999,00zł netto

2 458,77 zł z VAT

Trzydniowe interaktywne warsztaty z trenerami

20-22 Listopad

Scrum Master w praktyce online

1999,00zł netto

2 458,77 zł z VAT

Trzydniowe interaktywne warsztaty z trenerami

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Uczestnicy szkolenia to również ludzie spoza IT, m. in. z takich branż jak: produkcja przemysłowa, elektronika, marketing, budownictwo, finanse. Za każdym razem dostosujemy formę i język przekazu do grupy szkoleniowej.

Nasze szkolenie jest z podstaw Agile i Scrum, więc zapraszamy wszystkich, którzy chcą się zapoznać z tymi tematami od praktycznej strony.

W cenie szkolenia zawarte jest: interaktywne trzydniowe warsztaty online z trenerami oraz nasze narzędzia i materiały edukacyjne, wsparcie trenerów po szkoleniu oraz 10% rabat na nasze kolejne szkolenia i warsztaty.

Podczas zajęć korzystamy z narzędzi, które nie wymagają od Ciebie instalowania: Google Meet oraz Miro: będziesz więc potrzebować przeglądarkę internetową, kamerkę i mikrofon. Przed szkoleniem warto przetestować i zapoznać się z tymi narzędziami. Na kilka dni przed wydarzeniem trener wyślę Ci wszystkie niezbędne informacje oraz linki.

Tak, na koniec szkolenia każdy uczestnik otrzymuje od nas certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Jest też możliwość przystąpienia do certyfikacji Professional Scrum Master I z organizacji scrum.org.

Certyfikat Professional Scrum Master I otrzymuje się po zdaniu egzaminu na stronie scrum.org. Egzamin kosztuje 150 USD. Aby zdać test, należy odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 68 z 80 pytań. Egzamin trwa 60 minut. Certyfikat ważny jest bezterminowo, a nasze szkolenie w pełni przygotowuje do tego testu. Przed przystąpieniem do egzaminu proponujemy przeczytać naszego e-booka, który otrzymacie od nas po szkoleniu.

Kod na egzamin można nabyć bezpośrednio na stronie scrum.org (płatność kartą lub PayPalem). Pośredniczymy w zakupie vouchera dla naszych kursantów, aby zaoszczędzić im dłubania w formalnościach. Aby nabyć kod na egzamin za naszym pośrednictwem należy po wybraniu przycisku „Zapisz się”, dodać do koszyka polecany produkt, który pojawi się na dole strony: 'Kod na egzamin Professional Scrum Master I na Scrum.org’. Jeśli jednak kupujesz jako osoba prywatna to polecamy zakup vouchera we własnym zakresie – my niestety musimy doliczyć 23% VAT’u – co w przypadku zakupów firmowych nie jest problemem.

Kod na egzamin wyślemy do Ciebie zaraz po szkoleniu, aby uniknąć sytuacji, w której zostanie on źle użyty, co skutkuje jego unieważnieniem.

Tak. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma od nas dowód zakupu w postaci faktury VAT. Jeżeli kupujesz na firmę, to nie zapomnij wprowadzić dane firmy podczas składania zamówienia.

Jeśli potrzebujesz proformy, to podczas składania zamówienia zaznacz opcję „Przelew bankowy” i daj nam o tym znać w uwagach do zamówienia. Dokument płatności otrzymasz od nas na podanego w zamówieniu maila.

Tak, prosimy o kontakt na adres hello@agileforce.pl i przesłanie nam numeru artykułu, na podstawie której są Państwo zwolnieni z VAT, wraz z danymi do faktury.

Prosimy o jak najszybszy kontakt z nami: bezpłatnie przeniesiemy rezerwację na następny termin.

Oczywiście, nie zapomnij tylko nas o tym poinformować odpowiednio wcześniej, abyśmy mogli zaktualizować listę uczestników.