Szkolenie Scrum Master w praktyce Wrocław

Play Video
Najbliższe szkolenie:

2050,00 zł netto / 2521,50 zł z VAT

Niska: zostały już ostatnie miejsca na to szkolenie.

Dostępność miejsc:
0%

Średnia: zostało już mniej niż połowa miejsc na to szkolenie.

Dostępność miejsc:
0%

Wysoka: więcej niż połowa miejsc jest jeszcze dostępna.

Dostępność miejsc:
0%

Dwudniowe intensywne szkolenie z warsztatami

>> Sprawdź terminy

Szukasz szkolenia dla zespołu?
Planujesz wdrożyć Scruma w firmie?

Zapoznaj się z naszymi dedykowanymi warsztatami zaprojektowanymi indywidualnie do Waszych potrzeb.

>> Więcej o naszych warsztatach dedykowanych

Informacje o szkoleniu

Scrum Master w Praktyce to dwa dni pracy na przykładach z realnych projektów, warsztaty oraz symulacja projektu scrumowego, nagrodzona przez Project Management Institute. To wyłącznie praktycy dzielący się swoim doświadczeniem, pokazujący zaskakujące oblicze skutecznego Scruma. Bo Scrum jest jak noworoczne postanowienia – łatwy do zrozumienia, trudny do wprowadzenia.

Co otrzymasz od nas?

👉 Certyfikat

Nasze szkolenie to pełne przygotowanie do egzaminu Professional Scrum Master I z organizacji Scrum.org, po którym otrzymasz upragniony certyfikat.

👉 Sprawdzona metodyka

Stosujemy innowacyjne metody nauczania. Gwarantujemy Ci, że nie będziesz się nudził, a trudne tematy przekażemy Ci w jasny i zrozumiały sposób.

👉 Małe grupy szkoleniowe

Dbamy o was: szkolenie jest prowadzone przez 2 trenerów i odbywa się w komfortowym centrum konferencyjnym. Zapewniamy lunch dwudaniowy, a podczas zajęć zdrowy poczęstunek, kawę, herbatę oraz zimne napoje.

👉 Wsparcie po szkoleniu

Jako praktycy wiemy, że Scrum jest łatwy do zrozumienia oraz trudny do opanowania. Możecie więc na nas liczyć również po szkoleniu.

👉 Praktyka

Prowadzący to przede wszystkim praktycy, którzy dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem w stosowaniu Scruma. Tego nie dowiesz się z książek.

👉 Symulacja oraz warsztaty

Autorska symulacja, podczas której praktycznie zastosujesz poznane techniki oraz nauczysz się radzić sobie z najczęstszymi problemami w projektach.

👉 Materiały szkoleniowe

Każdy uczestnik otrzyma od nas karty do Planning Pokera, Przewodnik po Scrumie oraz e-book o tym jak przygotować się do egzaminu Professional Scrum Master I. Wyślemy do Ciebie też maila podsumowującego szkolenie, gdzie znajdziesz materiały prezentowane przez trenerów.

👉 Elastyczna cena

Jeśli chcesz przystąpić do egzaminu PSM I to do podstawowej ceny szkolenia należy doliczyć kwotę 150 dolarów za certyfikację w organizacji scrum.org (w przeliczeniu na polskie złote + 23% VAT).

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie adresowane jest do Scrum Masterów oraz do tych, którzy chcą stać się Scrum Masterami, oraz do wszystkich zainteresowanych praktycznym stosowaniem Agile’a i Scruma. Program szkoleniowy jest zwłaszcza przydatny osobom zaangażowanym w transformacje Agile: m.in. kierownikom projektów, analitykom biznesowym, menadżerom, marketingowcom, właścicielom firm, oraz oczywiście członkom zespołów wytwórczych i początkującym Product Ownerom.

To nie jest warsztat tylko dla osób z IT. Uczestnicy szkoleń to również ludzie z takich branż jak: produkcja przemysłowa, elektronika, marketing, budownictwo, finanse. Za każdym razem dostosujemy formę i język przekazu do grupy szkoleniowej.

Czego możesz spodziewać się po naszym szkoleniu?

👉 dowiesz się, od czego zacząć, aby wdrożyć Scruma,

👉 nauczymy cię Scruma i pragmatycznego podejścia do jego zasad,

👉 sprawdzisz w działaniu najistotniejsze elementy Scruma,

👉 odkryjesz jak działają Zespoły oparte na wartościach,

👉 dostaniesz solidną porcje wiedzy potrzebną do zdania egzaminu Professional Scrum Master I,

👉 zobaczysz, jak można uwolnić kreatywność i ponadprzeciętną wydajność w Zespole,

👉 zrozumiesz w jaki sposób możesz pracować efektywniej.

Agenda szkolenia

Szkolenia odbywają się w centrum konferencyjno-szkoleniowym WenderEDU Business Center przy ul. Św. Józefa 1/3 we Wrocławiu w godzinach 9:00-17:00. Jeśli potrzebujesz noclegu, zapraszamy do hotelu, który znajduje się przy salach szkoleniowych: rezerwacji możesz dokonać pod tym linkiem.

Dzień 1, godz. 9:02
Startujemy 💪
Kilka słów o tym jak będziemy pracować.
Dzień 1, godz. 9:02
Blok 1
Warsztaty projektowe
Podstawy zarządzania projektami oraz główne problemy występujące podczas pracy projektowej. Identyfikacja wyzwań stojących przed zespołami projektowymi.
Blok 1
Blok 2
Jak działa Agile?
Geneza oraz pryncypia Agile, manifest Agile. Implementacja filozofii Agile na przykładzie Scruma. Wytwarzanie produktu metodykami zwinnymi. Dopracowanie fundamentów Scrumowych: mniej znaczy więcej. Ewolucyjność i empiryzm frameworku Scrum - dochodzenie do własnej metodyki.
Blok 2
Blok 3
Zespół Scrumowy
Magia Scruma tkwi w zespole, bo to zgrany zespół i pomysły tworzą innowacje. W tym bloku szkoleniowym omówimy mechanizm samozarządzania oraz zadania Product Ownera, Scrum Mastera i Deweloperów.
Blok 3
Blok 4
Product Backlog
Proste i skuteczne narzędzie - pierwszy ze scrumowych artefaktów. Jest naszym planem działania na poziomie strategicznym. Sprawdzimy, dlaczego taka ważna jest kolejność, jego porządkowanie i doskonalenie oraz zgrubna estymacja. Pogadamy o Celu Produktu - punkcie orientacyjnym dla Zespołu.
Blok 4
Blok 5
Scrum z lotu ptaka
Scrum to framework (czyli ramy postępowania), na którym można budować własną metodykę pracy. Aby to jednak zrobić, warto go dobrze poznać. To zestaw dobrze przemyślanych kółek zębatych, które się ze sobą łączą, wpływają jedno na drugie, a w efekcie budują świetny system, który reaguje na zmiany i stara się maksymalizować wartość, którą Zespół dostarcza.
Blok 5
Blok 6
Sesja treningowa
Symulacja projektu zwinnego w celu praktycznego ćwiczenia poznanej wiedzy oraz narzędzi i technik.
Blok 6
Dzień 2, godz. 9:02
Rozpoczynamy dzień 2
Dzień 2, godz. 9:02
Blok 7
Efektywna praca zespołu
Zgodnie ze Scrum Guidem to: "Scrum Master ponosi odpowiedzialność za efektywność Scrum Teamu". Jak praktycznie podejść do tego zadania?
Blok 7
Blok 8
Planowanie Sprintu
Źle zaplanowany Sprint to doskonały przepis na kłopoty. Sprawdzimy, jak ważny jest Cel Sprintu, bo pomaga nam osiągnąć, a nie tylko zrobić. Przetestujemy kilka metod i narzędzi do planowania.
Blok 8
Blok 9
Sesja treningowa
Symulacja projektu zwinnego w celu praktycznego ćwiczenia poznanej wiedzy oraz narzędzi i technik.
Blok 9
Blok 10
Sprint, Daily Scrum i Sprint Backlog
Codzienna inspekcja i adaptacja to klucz do sukcesu, a równocześnie ważny przejaw samozarządzania Zespołu. Poznacie kilka technik przeprowadzania skutecznego Daily oraz moc Zespołu, który sam może podejmować decyzje. Będzie też o sercu Scruma: czyli Sprincie oraz pogadamy o magii wizualizacji.
Blok 10
Blok 11
Sprint Review, Increment i Definition of Done.
Niezwykle ważny moment - weryfikacja naszych założeń z początku Sprintu, i ważne wnioski odnośnie dalszych prac - być może mocno zmienimy nasze plany? Inspekcja i adaptacja na poziomie produktu i bliska współpraca z interesariuszami. Sprawdzimy też, jak zarządza się jakością w Scrumie.
Blok 11
Blok 12
Retrospektywa
Ten moment, gdy możemy legalnie się zatrzymać i sprawdzić, czy aby na pewno pracujemy w najbardziej efektywny sposób? A może można coś poprawić? I dużo trudniejsze pytanie: jak to zrobić zdalnie? Przetrenujemy kilka pomysłów na zdalne Retro.
Blok 12
Blok 13
Scrum, czy jednak Kanban?
Czasami sam Scrum nie wystarczy. Dobry Scrum Master powinien wiedzieć, po jakie narzędzia mógłby sięgnąć, aby wspomóc swój Zespół. W tym module pogadamy o pracy, której nie widać, o dbaniu o jej przepływ i ciągłym skupieniu na dostarczaniu wartości.
Blok 13
Blok 14
Egzamin PSM1
Jak wygląda egzamin Professional Scrum Master I i w jaki sposób przygotować się do egzaminu?
Blok 14
Zakończenie warsztatów
Founder / Agile Evangelist
Michał Dusiński

Z zawodu Tata 🙂 pozostały czas od 20 lat spędził w IT. Doświadczony programista i przedsiębiorca, od zawsze zakochany (z wzajemnością) w metodykach Agile, a ostatnio w burzliwym i pełnym wątpliwości związku z Machine Learning i Sztuczną Inteligencją. Często trener, czasem Product Owner, sporo architekt i programista, wieloletni Scrum Master – zawsze Agile Evangelist. Mentor Google. Pasjonat innowacyjnej edukacji. Jak mocno by nie wierzył w technologię, to zawsze bardziej wierzy w ludzi.

Founder / Trener Agile
Tomasz Borowiec

Projekty IT to jego codzienność od prawie 20 lat. Czasami korzystasz z oprogramowania, które stworzył: rejestrując spółkę przez internet, pobierając zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego, czy też zakładając konto w szwajcarskim banku. Poprzez szkolenia i konsultacje pomaga Zespołom pracować zwinnie. Zafascynowany Kanbanem. Twórca symulacji uczącej Scruma. Współzałożyciel firm technologicznych: Cohesiva, Agile Force oraz Delta Unit.

Najbliższe terminy

21-23 Wrzesień

Scrum Master w praktyce online

1790,00zł netto

2201,70 zł z VAT

Trzydniowe interaktywne warsztaty z trenerami

26-28 Październik

Scrum Master w praktyce online

1790,00zł netto

2201,70 zł z VAT

Trzydniowe interaktywne warsztaty z trenerami

23-25 Listopad

Scrum Master w praktyce online

1790,00zł netto

2201,70 zł z VAT

Trzydniowe interaktywne warsztaty z trenerami

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Uczestnicy szkolenia to również ludzie spoza IT, m. in. z takich branż jak: produkcja przemysłowa, elektronika, marketing, budownictwo, finanse. Za każdym razem dostosujemy formę i język przekazu do grupy szkoleniowej.

Nasze szkolenie jest z podstaw Agile i Scrum, więc zapraszamy wszystkich, którzy chcą się zapoznać z tymi tematami od praktycznej strony.

W cenie szkolenia zawarte jest: dwudniowe szkolenie stacjonarne, lunch dwudaniowy oraz przerwy kawowe i przekąski, materiały drukowane: plakat scrumowy, karty do Planning Pokera, plansze do retrospektywy, materiały szkoleniowe: prezentacje i przydatne linki, wsparcie trenerów po szkoleniu oraz 10% rabat na nasze kolejne szkolenia i warsztaty.

Nie jest to konieczne, ale zalecane przez nas. Na tydzień przed rozpoczęciem szkolenia trener prowadzący szkolenie wyśle do Ciebie maila z niezbędnymi informacjami. 

Tak, na koniec szkolenia każdy uczestnik otrzymuje od nas certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Jest też możliwość przystąpienia do certyfikacji Professional Scrum Master I z organizacji scrum.org.

Certyfikat Professional Scrum Master I otrzymuje się po zdaniu egzaminu na stronie scrum.org. Egzamin kosztuje 150 USD. Aby zdać test, należy odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 68 z 80 pytań. Egzamin trwa 60 minut. Certyfikat ważny jest bezterminowo, a nasze szkolenie w pełni przygotowuje do tego testu. Przed przystąpieniem do egzaminu proponujemy przeczytać naszego e-booka, który otrzymacie od nas po szkoleniu.

Kod na egzamin można nabyć bezpośrednio na stronie scrum.org (płatność kartą lub PayPalem). Pośredniczymy w zakupie vouchera dla naszych kursantów, aby zaoszczędzić im dłubania w formalnościach. Aby nabyć kod na egzamin za naszym pośrednictwem należy po wybraniu przycisku „Zapisz się”, dodać do koszyka polecany produkt, który pojawi się na dole strony: 'Kod na egzamin Professional Scrum Master I na Scrum.org’. Jeśli jednak kupujesz jako osoba prywatna to polecamy zakup vouchera we własnym zakresie – my niestety musimy doliczyć 23% VAT’u – co w przypadku zakupów firmowych nie jest problemem.

Kod na egzamin wyślemy do Ciebie zaraz po szkoleniu, aby uniknąć sytuacji, w której zostanie on źle użyty, co skutkuje jego unieważnieniem.

Nie – koszty akredytacji w tych organizacjach są duże i wpłynęłoby to znacząco na cenę naszego szkolenia.

Tak. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma od nas dowód zakupu w postaci faktury VAT. Jeżeli kupujesz na firmę, to nie zapomnij wprowadzić dane firmy podczas składania zamówienia.

Jeśli potrzebujesz proformy, to podczas składania zamówienia zaznacz opcję „Przelew ma podstawie faktury proforma”. W przypadku, gdy to wybierz również opcję „Kupuję jako Firma” i wprowadź dane swojego pracodawcy. Dokument płatności otrzymasz od nas na podanego w zamówieniu maila.

Tak, prosimy o kontakt na adres hello@agileforce.pl i przesłanie nam numeru artykułu, na podstawie której są Państwo zwolnieni z VAT, wraz z danymi do faktury.

Prosimy o jak najszybszy kontakt z nami: bezpłatnie przeniesiemy rezerwację na następny termin.

Oczywiście, nie zapomnij tylko nas o tym poinformować odpowiednio wcześniej, abyśmy mogli zaktualizować listę uczestników.